SOMA OSB’DE TAHSİSLER BAŞLIYOR

Anasayfa / SOMA OSB’DE TAHSİSLER BAŞLIYOR

SOMA OSB’DE TAHSİSLER BAŞLIYOR12 Ocak 2021


Bulunduğu konum itibari ve destek bakımından avantajlı bölgede yer alan Soma Organize Sanayi Bölgesi’nin arsaları firmaların tahsisine açıldı. 48 adet arsanın yer alacağı Soma OSB’nin arsa tahsis bedelleri de belirlendi. Şu ana kadar Soma OSB’de yatırım yapmak iteyen 15 firmanın talepte bulunduğu kaydedildi.

Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti Manisa Valisi Ahmet Deniz başkanlığında toplandı. Toplantıda Soma OSB’nin altyapısı ve arsa tahsisleri konusu görüşüldü.

Vali Ahmet Deniz’in Başkanlığında yapılan toplantıya, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ve Soma OSB Müteşebbis Heyeti Üyeleri katıldı.

Firmaların tahsisine açılan Soma organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsis oranları da belirlendi. Yapılan açıklamada metrekare bazında 95 TL olarak belirlendi. Ödemelerde 6 ayda 1 ödeme 10 taksit şeklinde belirlendi. Arsa tahsisinden 1 yıl sonra ilk ödemenin yapılması kararlaştırıldı.

Toplamda 48 fabrika arsası için tahsis başvurularının da başladığı bildirildi.

ALTYAPI TAMAMLANMAK ÜZERE

Öte yandan Soma Hatunköy Bölgesi’ndeki Soma Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu olmazsa olmaz doğalgaz için ise başvurunun yapıldığı çalışmaların kısa sürede başlayacağı vurgulandı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Vali Ahmet Deniz ve beraberindekiler Soma Organize Sanayi Bölgesi için arazi incelemesinde bulundu.