SOMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGE PROJESİ ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYOR VE HIZLANDIRIYORUZ

Anasayfa / SOMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGE PROJESİ ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYOR VE HIZLANDIRIYORUZ

SOMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGE PROJESİ ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYOR VE HIZLANDIRIYORUZ12 Ocak 2021


Soma Organize Sanayi Bölge projesi çalışmalarını takip ediyor ve hızlandırıyoruz. Soma Organize Sanayi Bölge projesi alt yapı yapım ihalesi nisan, mayıs aylarında yapılacak

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan Soma Organize Sanayi Bölgesi Projesi hakkında güncel bilgiler verdi. Özkan, “Yaklaşık 1 milyon m² imar alanı ile Soma OSB İmar Planı 09.10.2018 tarihli 3978 sayılı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yazısı ile onaylanmış ve  OSB’nin altyapı projesi hazırlıkları devam etmekteydi” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile sürekli istişare halinde olduklarını bildiren Özkan,  “Soma OSB’nin lojistik olanakları özellikle de İzmir – İstanbul otobanı ve Çandarlı limanına yakın olması ve Türkiye’nin 5. teşvik bölgesinde yer almasından dolayı yatırımcıların ilgi odağı olacaktır. Tüm yatırımcıların bu fırsatı değerlendireceğine eminiz” dedi.

Özkan, Soma OSB ile ilgili gelişmeleri adım adım takip ettiklerini belirterek, “Bugün itibari ile alt yapı projeleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızda onaylandı.2020 yılı Nisan veya Mayıs ayında ihalesinin yapılacağı müjdesini de halkımızla paylaşmak isterim. Soma OSB Projesi tüm yatırımcılarımızın beklediği bir fırsat olacak. Özkan Son olarak, “Soma OSB ile ilgili  güncel tüm gelişmeleri halkımız ile paylaşmaya devam edeceğiz “ dedi.